"> Ekonomik Hareketli Bölme Duvar Sistemi | Turkowall

Hareketli Bölme Duvar

  • Panplus Giyotinsiz Hareketli Bölme Duvar Sistemi

Sistem Bilgisi

Daha esnek, daha uygun

Nedir? Özellikleri? Nerede Kullanılır?

Panplus hareketli duvar sistemi, zemin ve tavan kotu düzgün olmayan pek çok proje için ideal çözüm sunar. Uygulama yapılacak zemindeki her türlü yapısal sıkıntı Panplus ile tolere edilir. Oluşturulan duvar teleskopik panel ile yatayda sabitlenir. Standart panellerden farklı olarak hareketli bir kenar profiline sahip olan teleskopik panel, paneller birbirine kenetlendiğinde tüm sistemi kilitler, böylece sağlam bir duvar oluşur. Giyotin sistemin en basit halinin bulunduğu Panplus’ta yalıtım profilleri yerine panel altı fırçası yer alır. Duvar oluşturulduğunda bu fırçalar zemine hafif bir baskı yapar, böylece hem zemindeki mevcut bozukluklar tolere edilir hem de mekanın ses ve ısı yalıtımı artırılır.

Üstün ses yalıtımı gerektirmeyen her türlü mekanda rahatlıkla Panplus sistemimizi tercih edebilirsiniz. Panellerde çift ya da tek makara kullanılır, depolama seçeneklerinin her biri rahatlıkla uygulanır. Sistem manuel olarak çalışır. Eğitim kurumları, ofisler, endüstri yapıları, konferans ya da spor salonlarında kullanıma uygundur.

onay iconuHafif ve Esnekonay iconuUygun

Teknik Detay

Panplus, yapısal sorunlara sahip mekanlar için geliştirdiğimiz sistemimizdir. Tüm hareketli duvar sistemleri düz bir zemin ve tavan koduna ihtiyaç duyarken bu sisteminde zeminde ki bozuklukları daha fazla tolere edebiliyoruz. Panplus sistemimizin standart modüllerinde alt ve üst giyotin yerine fırça fitil kullandığımız için sistemimiz makul maliyet yapısı ile de ön plana çıkmaktadır.

Sistem Bileşenleri
Hareketli bölme duvar özellik kesitleri
Panplus Panel Bileşenleri
Hareketli duvar panplus modeli panel özellikleri
Hareketli duvar panplus modeli panel özellikleri
1 - Makara
2 - MDFlam yüzey(18/16 mm)
3 - Yüksek yoğunluklu fırça
hareketli duvar bölme panplus spor salonu uygulama örneği
Panplus Sistem Kesitleri

Panplus hareketli duvar sistemimiz profil korumalı ve derzli birleşim detay seçeneğine sahiptir.

Profilli Sistem Kesitleri
Dikey Kesit Detayı
Panplus hareketli bölme duvar dikey kesit çizimi ve özellikleri
Yatay Kesit Detay
Panplus hareketli bölme duvar yatay kesit çizimi ve özellikleri
Hareketli bölme duvar panel fırça özelliği
Hareketli bölme duvar panel fırça detay fotoğrafı
Derzli Sistem Kesitleri
Dikey Kesit Detayı
Hareketli bölme duvar derzli dikey kesit çizimi
Yatay Kesit Detay
Hareketli bölme duvar derzli yatay kesit çizimleri
hareketli bölme duvar panplus uygulama örneği

Panplus Akustik Bileşenleri

Panplus hareketli bölme duvar sistemi diğer hareketli duvar sistemlerimize kıyasla daha düşük seviyede akustik konfor sağlar. Özel olarak geliştirilen dikey birleşim profiline entegre edilen kauçuk fitiller ile dikey birleşim noktalarından sesin geçmesi başarılı bir şekilde engellenir. Mekanın diğer bileşenlerinin de uyumlu olması halinde 37 desibele kadar ses yalıtımını garanti eder.

Panplus akustik hareketli bölme duvar sistemleri

Akustik Elemanlar

Yüksek Yoğunluklu Taşyünü (150 kg/m3): Standart

Akustik ahşap yüzey (Özel perfore delikli veya çizgili): Opsiyonel

Akustik kumaş yüzey (Akustik sünger ile birlikte): Opsiyonel

Yatay iç bükey dış bükey alüminyum kapaklar: Standart

Yatay iç bükey ve dış bükey yalıtım fitilleri : Standart

Ses yalıtım düzeyi:25 dB ve 37 dB

Özellikler Tablosu

Panplus giyotinsiz hareketli duvar sistemi, zemin ve tavan kotu düzgün olmayan pek çok proje için ideal çözüm sunar. Uygulama yapılacak zemindeki her türlü yapısal sıkıntı Panplus ile tolere edilir. Oluşturulan duvar teleskopik panel ile yatayda sabitlenir. Standart panellerden farklı olarak hareketli bir kenar profiline sahip olan teleskopik panel, paneller birbirine kenetlendiğinde tüm sistemi kilitler, böylece sağlam bir duvar oluşur. Giyotin sistemin en basit halinin bulunduğu Panplus’ta yalıtım profilleri yerine panel altı fırçası yer alır. Duvar oluşturulduğunda bu fırçalar zemine hafif bir baskı yapar, böylece hem zemindeki mevcut bozukluklar tolere edilir hem de mekanın ses ve ısı yalıtımı artırılır.

Panplus giyotinsiz hareketli duvar sistemi ekonomik fiyatı ile birçok kurumun tercihi olmuştur.Üstün ses yalıtımı gerektirmeyen her türlü mekanda rahatlıkla Panplus sistemimizi tercih edebilirsiniz. Panellerde çift ya da tek makara kullanılır, depolama seçeneklerinin her biri rahatlıkla uygulanır. Sistem manuel olarak çalışır. Eğitim kurumları, ofisler, endüstri yapıları, konferans ya da spor salonlarında kullanıma uygundur.

Hareketli bölme duvar panplus panel örneği

Teknik Araçlar

Panplus giyotinsiz hareketli bölme duvar sistemine ait teknik tasarım araçlarını,plan, görünüş ve sistem kesitlerini cad ve pdf formatlarında indirebilir ve projeleriniz de kolaylık ile kullanabilirsiniz.

Panplus hareketli duvar dikey kesit
Sistem Dikey Kesitleri
dwg icon
pdf icon
Panplus hareketli duvar yatay kesit
Sistem Yatay Kesitleri
dwg icon
pdf icon
Turkowall hareketli bölme panel tipleri
Panel Tipleri
dwg icon
pdf icon
Hareketli katlanır bölme park seçenekleri
Park Tipleri
dwg icon
pdf icon
Hareketli bölme duvar tavan taşıyıcı sistem detayları
Tavan Bağlantı Detayları
dwg icon
pdf icon
Hareketli duvar sistemleri tavan içi taşıyıcı konstrüksiyon opsiyonları
Taşıyıcı Konstrüksiyon
dwg ikon
pdf icon

Teknik Şartname

Panplus, yapısal sorunlara sahip mekanlar için geliştirdiğimiz sistemimizdir. Tüm hareketli duvar sistemleri düz bir zemin ve tavan koduna ihtiyaç duyarken bu sisteminde zeminde ki bozuklukları daha fazla tolere edebiliyoruz.Panplus sistemimizin standart modüllerinde alt ve üst giyotin yerine fırça fitil kullandığımız için sistemimiz makul maliyet yapısı ile de ön plana çıkmaktadır.

Projeler

Panplus: Yapısal sorunları olan mekanları kolayca bölmenize imkan tanıyan Panplus Giyotinsiz Hareketli Duvar Sistemi aynı zamanda ekonomiktir.

Katalog

pdf iconPDF İndir
Turkowall Hareketli Bölme Duvar Kataloğu
Turkowall Hareketli Bölme Duvar Kataloğu
© 2021 Turkowall Hareketli Bölme Duvar Sistemleri