BLOG

TURKOWALL

HAREKETLİ DUVAR BÖLME

Mekanları çeşitli alanlara bölmeye yarayan, katlanarak toplanabilen, kapatıldığında tamamen sabit bir duvar görüntüsü oluşturmakla birlikte kolaylıkla hareket ettirilerek açılabilir ve çeşitli şekillerde park alanları oluşturularak toplanabilir duvar sistemine hareketli bölme duvar denilmektedir.

Hareketli bölme duvar, mekânlarınızı çok amaçlı ve akıllıca kullanabilmenin en güzel yöntemlerinden birisi olup hareket için daha fazla alan ve hiç olmadığı kadar genişletilebilir esnek mekanlar sunar. Sistem panellerini kapatarak sabit bir duvar oluşturabilir ya da bölme panellerini kolayca açık konuma getirerek tek ve büyük bir mekân elde edebilirsiniz. Hareketli bölme duvar sistemlerini kullanarak, daha esnek ve nitelikli mekânlar elde edebilirsiniz. Duvar ayırma panellerinde kullanılan panel içi kapılar projenizde daha fazla esneklik ve geçirgenlik sağlarken, yangın kaçış koridorlarına da çıkış imkânı verir.

Hareketli bölme duvarlar için yapılan yatırım, alan kayıplarını engellediği gibi aynı anda farklı kullanımlara da imkân tanır. Hareketli bölme duvar sistemi sayesinde aynı mekan içerisinde birden fazla alan oluşturulabilir. Duvar bölme sistemlerini, dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Farklı kullanım amaçlarına yönelik sunduğumuz bölme duvar alternatifleri, mekânlarınız için en iyi duvar bölme sistemini tercih etmenizi kolaylaştırır.

Mekana, kullanım amacına ve kullanıcıya en optimum çözümü sunmak amacıyla dekoratif bölme panelleri tüm detaylar düşünülerek üretilmektedir. Hareketli bölme paneller kolay kurulumu ve kolay kullanımı ile bir adım öne çıkmaktadır. Üretmiş olduğumuz 6 farklı duvar bölme sistemleri ile optimum çözümler sunarak tercihlerinizde de çeşitlilik sağlamaktayız.

NASIL KULLANILIR

Panel bölme duvar kapalı konumdayken teleskopik panel ile tüm sistemin sabitlenmesi ile birlikte mekânın yalıtımını sağlar. Hareketli bölme panelleri, zeminde herhangi bir ray ve kılavuza ihtiyaç duymadan tavan kotunda sabitlenen raya özel makaralar ile asılarak hareket etmektedir.

Hareketli bölme duvar sistemleri ihtiyaçlara göre, istenilen şekilde rahatlıkla bir kişi tarafından hareket ettirilebilirler.

Hareketli bölme duvar panellerinin taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonunun her iki tarafında da sonlandırma levhaları bulunur. Çeşitli özellikler barındıran bu levhaların seçimleri, bölme panellerinin kullanım ve çevre koşullarına bağlı olarak değişmektedir.

KULLANIM ALANLARI

Kendini sürekli geliştiren özelliği ile hareketli bölme duvar sistemlerine ihtiyaç duyulan otellerde, balo salonlarında, toplantı ve konferans salonlarında, kültür ve kongre merkezlerinde, üniversitelerde, restoran, banka ve finans merkezleri, ofis alanları, spor salonları gibi birçok prestijli projelerde kullanım imkanı sağlar. Böylelikle çalışma alanlarınızı keyifli ortamlar haline çevirerek mekanlarınıza mükemmel çözümler sunar.

Hareketli bölme duvar sistemleri, mükemmel teknik özellikleri sayesinde mimarlara tasarımda kolaylık, kullanıcılara da eşsiz kullanım konforu sağlar. Her bütçe ve ihtiyaca uygun seçenekler mevcuttur.

MAKARA VE RAY

Duvar bölme sistem parçaları yüksek dayanımlı alüminyumdan üretilmiştir. Makaralar, alüminyum rayda kolayca hareket ederek güç harcamadan modülleri hareket ettirebilirsiniz.

Ray sisteminin taşıyıcı konstrüksiyona montajı, bölme duvarın başarılı bir şekilde çalışabilmesi için çok önemlidir. Bölme panelleri, asma tavan içerisine gizlenen veya açık kiriş altına monte edilebilen alüminyum raylar içerisindeki özel tekerlek sistemleri ile hareket etmektedir. Geniş panel kaplama seçenekleri ile duvar üzerinde bir çok görsel efekt de oluşturulabilmektedir.

Hareketli bölme duvarda kullanılacak ray sistemi, panel askı tipi seçimine, panel ağırlıklarına ve panel yüksekliğine bağlıdır.

Hareketli bölme panel yüksekliğinin 550 cm’ye kadar olduğu sistemlerde tek makara kullanılabilir. Daha yüksek duvar bölme sistemlerinde çift makara kullanılmalıdır.

MERKEZ OFİS

Nef 12 B Blok Kat 12 D: 130
Merter / İSTANBUL

FABRİKA

Konak Mahalle Bağ Sokak No: 2
Nilüfer / BURSA

TELEFON

Merkez  0 212 812 85 25

Fabrika   0 224 451 42 42

© 2019 Turkowall.com - Hareketli Bölme Duvar