"> Panelite Manuel Giyotinli Hareketli Bölme Duvar Sistemi | Turkowall

Hareketli Bölme Duvar

  • Panelite Manuel Giyotinli Hareketli Duvar Sistemi

Sistem Bilgisi

Daha Sessiz, Daha Konforlu

Nedir? Özellikleri? Nerede Kullanılır?

Panelite hareketli bölme duvar sistemi Turkowall’ın üstün özelliklere sahip bir sistemidir. Panelite, yüksek ses yalıtımı ihtiyacı olan mekânlarda kullanılır. Mükemmel kullanım kolaylığı sunar, yüksek düzeyde ses ve ısı yalıtımı sağlar. Bir araya getirilen paneller kauçuk giyotion profiller yardımı ile yatayda sabitlenir. Her panel içinde yer alan giyotin sistem ile yalıtım profilleri zemindeki ve tavandaki boşlukları kapatır, yalıtımı sağlanmış bir duvar elde edilir.

Panel içinde kullanılan yalıtım malzemeleri mekanın gereksinimine ve kullanıcı isteğine göre çeşitlendirilir. Üstün teknik özelliklere sahip malzeme kullanımıyla yalıtım seviyeleri maksimuma ulaşır. Panelite sistem, konferans, toplantı, düğün, balo, davet salonları ve eğitim kurumlarında güvenle kullanılır.

Diğer sistemler gibi tavana sabitlenmiş standart ray içinde sistem panelleri hareket eder. Sistem manuel olarak çalışır. Duruma göre tek veya çift makara tercih edilebilir. Ancak panel boyutları büyük olduğunda ve panel içinde kullanılacak yalıtım malzemesi de düşünüldüğünde çift makaralı sistemin kullanılması daha avantajlı olacaktır. Tün panelleri mekan içinde ya da dışında istenilen alanda hatta gizli bir bölümde depolamak mümkündür.

onay iconEsnek Kullanım onay iconKonfor onay iconAkustik Mekan

Teknik Detay

Panelite, Konferans salonları, düğün salonları, toplantı ve organizasyon salonları, eğitim kurumları ve daha pek çok mekânda kullanılan hareketli sistemdir.Hareketli bölme duvar sistemleri ile oluşturulan kullanışlı alan kullanımları sağlar. Manuel olarak çalışan makas sistemi, panellerin alt ve üstünden çıkan giyotinler ile ray ve zemin boşluklarını kapatır. Ses yalıtımı sağlanmış olur ve bütüncül mekan sağlar. Yüksek ürün kalitesi ve izolasyon değerlerine sahip hareketli bölme duvar sistemleridir. Sistem kapalı olduğunda mükemmel bir şekilde hizalanarak ses yalıtımı sağlayan, bağımsız modüllerden oluşan hareketli bölme duvar çözümleridir.

Sistem Bileşenleri
Panelite Panel Bileşenleri
hareketli duvar panel yapısı
hareketli duvar panel yapısı
1 - Makara
2 - Ray
3 - Üst akustik konfor bariyeri
4 - Akustik birleşim takozu
5 - 18/16 mm MDFlam yüzey
6 - 5 mm akustik bariyer
7 - Yüksek yoğunluk taşyünü levha
8 - Özel giyotin mekanizması
9 - Mekanizma muhafaza kutusu
10 - Krank kolu
11 - Akustik birleşim takozu
12 - Alt akustik konfor bariyeri
Panelite Sistem Kesitleri

Panelite hareketli duvar sistemimiz profil korumalı ve derzli birleşim detay seçeneğine sahiptir.

Profilli Sistem Kesitleri
Dikey Kesit Detayı
hareketli bölme dikey kesit detay çizimleri
Yatay Kesit Detay
hareketli bölme yatay kesit detay çizimleri
hareketli bölme duvar örnek çalışma
Derzli Sistem Kesitleri
Dikey Kesit Detayı
hareketli bölme dikey kesit detay çizimleri
Yatay Kesit Detay
hareketli bölme yatay kesit detay çizimleri
hareketli bölme duvar örnek çalışma

Panelite Akustik Bileşenleri

Panelite hareketli bölme duvar sistemi yüksek seviyede akustik konfor vaad eder. Özel olarak geliştirilen dikey ve yatay birleşim profiline entegre edilen kauçuk fitiller ile ileri düzey ses yalıtımı sağlanır. Mekanın diğer bileşenlerinin de uyumlu olması halinde 60 desibele kadar ses yalıtımını garanti eder.

Sistemlerimizin standart versiyonu bile benzerlerine oranla daha yüksek akustik donanıma sahiptir. Kullanım amacına ve talebinize bağlı olarak , standart, yüksek ve ileri akustik seviyelerini sağlamaktayız.ekteyiz.

Akustik hareketli bölme duvar sistemleri

Akustik Elemanlar

Yüksek Yoğunluklu Taşyünü (150 kg/m3): Standart

Ses yalıtım bariyeri (Her iki iç yüzden 3 mm): Standart

Ses yalıtım bariyeri (Her iki iç yüzden 5 mm): Opsiyonel

Akustik birleşim takozu (her panel de 4 köşede ): Standart

Akustik ahşap yüzey (Özel perfore delikli veya çizgili): Opsiyonel

Akustik kumaş yüzey (Akustik sünger ile birlikte): Opsiyonel

Dikey ses yalıtım bariyeri (Giyotin): Standart

Yatay iç bükey dış bükey alüminyum kapaklar: Standart

Yatay iç bükey ve dış bükey yalıtım fitilleri : Standart

Ses yalıtım düzeyi:39 dB ve 60 dB

Özellikler Tablosu

Panelite hareketli duvar sistemi Turkowall’ın üstün özelliklere sahip bir sistemidir. Panelite, yüksek ses yalıtımı ihtiyacı olan mekânlarda kullanılır. Mükemmel kullanım kolaylığı sunar, yüksek düzeyde ses ve ısı yalıtımı sağlar. Bir araya getirilen paneller kauçuk giyotin profiller yardımı ile yatayda sabitlenir. Her panel içinde yer alan Giyotin sistem ile yalıtım profilleri zemindeki ve tavandaki boşlukları kapatır, yalıtımı sağlanmış bir duvar elde edilir. Panel içinde kullanılan yalıtım malzemeleri mekanın gereksinimine ve kullanıcı isteğine göre çeşitlendirilir. Üstün teknik özelliklere sahip malzeme kullanımıyla yalıtım seviyeleri maksimuma ulaşır. Panelite sistem, konferans, toplantı, düğün, balo, davet salonları ve eğitim kurumlarında güvenle kullanılır.

Kareketli bölme duvar panel yapısı
hareketli duvar panel yapısı

Teknik Araçlar

Panelite manuel giyotinli hareketli bölme duvar sistemine ait teknik tasarım araçlarını,plan, görünüş ve sistem kesitlerini cad ve pdf formatlarında indirebilir ve projelerinizde kolaylık ile kullanabilirsiniz.

Hareketli bölme duvar dikey kesit çizimleri
Sistem Dikey Kesitleri
dwg icon
pdf icon
Haraketli bölme duvar yatay kesit çizimleri
Sistem Yatay Kesitleri
dwg icon
pdf icon
Turkowall hareketli bölme panel tipleri
Panel Tipleri
dwg icon
pdf icon
Hareketli katlanır bölme duvar park seçenekleri
Park Tipleri
dwg icon
pdf icon
Hareketli bölme duvar tavan taşıyıcı sistem detayları
Tavan Bağlantı Detayları
dwg icon
pdf icon
Hareketli duvar sistemleri tavan içi ileri seviye akustik yalıtım detayları
Yüksek Akustik Yalıtım Detayları
dwg icon
pdf icon

Teknik Şartname

Panelite, Konferans salonları, düğün salonları, toplantı ve organizasyon salonları, eğitim kurumları ve daha pek çok mekânda kullanılan hareketli sistemdir. Hareketli bölme duvar sistemleri ile oluşturulan kullanışlı alan kullanımları sağlar. Manuel olarak çalışan makas sistemi, panellerin alt ve üstünden çıkan giyotinler ile ray ve zemin boşluklarını kapatır. Ses yalıtımı sağlanmış olur ve bütüncül mekan sağlar. Yüksek ürün kalitesi ve izolasyon değerlerine sahip hareketli bölme duvar sistemleridir. Sistem kapalı olduğunda mükemmel bir şekilde hizalanarak ses yalıtımı sağlayan, bağımsız modüllerden oluşan hareketli bölme duvar çözümleridir.

Projeler

Panelite : Estetik, fonksiyon ve ileri mekanik teknolojinin buluştuğu Panelite Manual Hareketli Bölme Duvar Sistemimiz size mekanlarınızı daha özgür kullanma imkanı sunuyor.

Katalog

pdf iconPDF İndir
Turkowall Hareketli Bölme Duvar Kataloğu
Turkowall Hareketli Bölme Duvar Kataloğu
© 2021 Turkowall Hareketli Bölme Duvar Sistemleri