BLOG

Hareketli Bölme Duvar Nedir?

Ocak 2021

Yaşadığımız, çalıştığımız belki sadece içinden geçerek kısa süre de olsa kullandığımız tüm alanları tanımlı bir ihtiyaca göre bölerek yeni mimari fonksiyonların aynı yapı içinde hayata geçirilmesine olanak tanıyan ve alanı tekrar mekansallaştıran, katlanarak toplanabilen duvar sistemlerine hareketli bölme duvar sistemleri denmektedir.

Kapatıldığında tamamen sabit bir duvar görüntüsü oluşturmakla birlikte kolaylıkla hareket ettirilerek açılan, çeşitli şekillerde park alanlarına sahip hareketli bölme duvar sistemleri, mekanları çok amaçlı ve akıllıca kullanabilmenin en güzel yöntemlerindendir. Hareketli bölme duvar sistemleri ile günümüzün hıza bağlı olarak sürekli değişen “hareket” kavramına daha fazla alan ve esneklik kazandırabilir, panelleri kapatarak sabit bir duvar oluşturabilir ya da bölme panelleri kolayca açık konuma getirerek tek ve büyük bir mekan elde edebilirsiniz. Bu sistemler için yapılan yatırım, alan kayıplarını engellediği gibi aynı anda farklı kullanımlara da olanak verir ve gündelik hayatınızı kolaylaştırır. Mekana, kullanım amacına ve kullanıcıya en optimum çözümü sunan dekoratif bölme paneller en güncel teknolojik gelişmeler ışığında tasarlanan detaylara sahiptir. Panel bölme duvar kapalı konumdayken teleskopik panel ile tüm sistemin sabitlenmesi ile birlikte mekanın yalıtımını sağlar. Hareketli bölme panelleri, zeminde herhangi bir ray ve kılavuza ihtiyaç duymadan tavan kotunda sabitlenen raya özel makaralar ile asılarak hareket ederler.

Hareketli bölme duvar sistemleri rahatlıkla bir kişi tarafından hareket ettirilebilirler. Hareketli bölme duvar panellerinin taşıyıcı alüminyum konstrüksiyonunun her iki tarafında da sonlandırma levhaları mevcuttur. Çeşitli özellikler barındıran bu levhaların seçimleri, bölme panellerinin kullanım ve çevre koşullarına bağlı olarak değişim gösterir.


Nerelerde Kullanılır?

Hareketli bölme duvar sistemleri, mükemmel teknik özellikleri ve yüksek performansları sayesinde tasarımcılara kolaylık ve kullanıcılara da eşsiz kullanım konforu sağlar. Her bütçe ve ihtiyaca uygun seçeneklere sahip Turkowall sistemleri, otellerde, balo salonlarında, toplantı ve konferans salonlarında, kültür ve kongre merkezlerinde, eğitim yapılarında, restoran, banka ve finans merkezleri, ofis alanlarında, spor salonlarında, alış-veriş merkezlerinde kullanılmaktadır.

Kendini sürekli geliştiren teknik alt yapısı ile birçok prestijli projelerde tercih edilen Turkowall hareketli duvar sistemleri mekanlara estetik değer kazandırır.

Turkowall, üretmiş olduğu 6 farklı hareketli bölme duvar sistemi ile optimum çözümler sunarak, kullanıcıların tercihlerde çeşitlilik sağlar

- Turkowall hareketli duvar sistemleri alan kayıplarını engelleyerek aynı anda farklı kullanımlara imkan tanır.

- Tasarım ekibimiz, projenize bir terzi titizliğinde yaklaşır. İhtiyacınız veya bütçeniz ne olursa olsun, geniş ürün yelpazemiz sizleri doğru çözüme ulaştırır.

- Sistemlerimiz tamamen yerli üretimdir.

- Sistemlerimizin kurulumu, hareketi ve park edilmesi kullanıcı dostudur. Bütün detaylar kolay, uzun süreli kullanım ve kalite üzerine oluşturulmuştur.

- Zeminde herhangi bir raya ya da kılavuza gerek yoktur; paneller tavan kotunda sabitlenen raya özel makaralar ile asılarak hareket eder.

- Teleskopik panel yardımı ile istenildiği zaman tamamen kapalı bir duvar elde edilir.

- Kullanılmayan panelleri park alanları oluşturarak veya mekanınızın dışında başka bir noktaya taşımanız mümkündür.

- Duvar kapalı durumda iken panel içerisinde bulunan teleskopik kapatma elemanları panellerin sabitlenmesini ve yalıtımını sağlar. Paneller, sistem farklılıklarına göre manuel olarak elle veya otomatik olarak sabitleme kolaylığına sahiptir.

- Geniş panel kaplama seçenekleri ile dilediğinizde duvar üzerinde bir çok görsel efekt oluşturabilirsiniz. Panel kaplamalarımız, iç mimari konsepte uyumlu her türlü renk, doku ve malzemeyi uyumludur.

- Sistemlerimiz, gösterdiği yüksek performans ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılmaktadır.

MERKEZ OFİS

Nef 12 B Blok Kat 12 D: 130
Merter / İSTANBUL

FABRİKA

Konak Mahalle Bağ Sokak No: 2
Nilüfer / BURSA

TELEFON

Merkez  0 212 812 85 25

Fabrika   0 0 224 451 42 42

© 2019 Turkowall.com - Hareketli Bölme Duvar